درباره ما

سازمان کوییرهای ایرانی سیمرغ، شبکه‌ای فراگیر و خانه‌ای برای همه کوییرهای ایرانی است و یکی از هدف‌های آن فرهنگ‌سازی در ارتباط با جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌پلاس ایرانی و فارسی‌زبان است.

سیمرغ همچنین تلاش می‌کند با هماهنگی سازمان‌ها و کنشگران کوییر به برگزاری رژه افتخار در کوییرهای ایرانی در شهرهای مختلف کانادا و جهان کمک کند.

از آنجا که سیمرغ خانه‌ای برای همه اعضای جامعه کوییر ایرانی و فارسی‌زبان است، این سازمان با پرهیز از اختلاف‌های درون جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌پلاس، تلاش می‌کند بر دستاوردهای اعضای این جامعه و توجه به چالش‌های جمعی جامعه کوییر تمرکز یابد.

در همین راستا، در حالی که اعضای سیمرغ فعالیت‌های حزبی خود را در خارج از این سازمان دنبال می‌کنند، این کمیسیون جهانی تلاش می‌کند برای همه صداهای جامعه کوییر ایران تریبون ایجاد کند.

سیمرغ در تلاش است:

از طریق ارتباط مداوم با گروه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و رسانه‌ها، صدای انقلابی کوییرهای ایران را به بدنه سیاسی-اجتماعی ایران منتقل کرده و علاوه بر یافتن متحدان بیشتر برای جامعه کوییر، برای حقوق قانونی همه گروه‌های جنسی و جنسیتی در آینده ایران آزاد تضمین بگیرد.

  • با تقویت ارتباطات و همکاری با کنشگران حوزه کوییر ایران در نقاط مختلف ایران و جهان، شبکه‌ای هماهنگ از فعالان را سازمان‌دهی کند تا بتوان در ارتباط با تحولات جامعه رنگین‌کمانی به صورت جمعی، هماهنگ و به موقع واکنش نشان داده و اقدام کرد.
  • با ایجاد پلتفرم‌های مختلف در فضای مجازی، گسترش ارتباطات رسانه‌ای، تولید محتوا و بازنشر محتواهای مهم مرتبط با جامعه کوییر، به آموزش و آگاهی‌بخشی درباره مسائل حوزه ال‌جی‌بی‌تی‌پلاس بپردازد و به ارتقاء نگرش عمومی درباره جامعه کوییر کمک کند.
  • با تقویت ارتباط با چهره‌ها و نهادهای بین‌المللی حامی حقوق بشر و حقوق ال‌جی‌بی‌تی‌پلاس، برای جنبش کوییر ایران به جلب حمایت بین‌المللی بپردازد.